Makina me qera ne Tbilisi

Kërkoni makinë me qira në Tbilisi

Location
Pick-Up
Return
Pick-Up
LocalRent Sixt Hertz Alamo
Avis Budget Enterprise Europcar
Filters
Back
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€15 per day
2019
Viti: 2007
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€19 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€21 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€22 per day
2019
Viti: 2003
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€25 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€25 per day
2019
Viti: 2000
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€25 per day
2019
Viti: 2005
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€25 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€29 per day
2019
Viti: 2009
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€30 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€30 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€32 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€47 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€60 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€70 per day
2019
Viti: 2010
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€90 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€95 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€120 per day
2019
Kjo ofertë përfshin:
Anulim falas
Nuk ka tarifa për kartën e kreditit
Sigurimi
Taksat
€220 per day

Vlerësimi i kompanive me qira në Tbilisi

Më poshtë është vlerësimi i kompanive të makinave me qira që ofrojnë shërbimet e tyre të marrjes me qira të makinave në Tbilisi. Renditja bazohet në komentet e turistëve dhe çmimet më të ulëta.

Pse të marrësh me qira një makinë në Tbilisi?

Makina me qera ne Tbilisi

Kryeqyteti i Gjeorgjisë është i pasur me trashëgimi historike, restorante autentike me ushqime tepër të shijshme dhe një sasi të çmendur argëtimi. Kështjella antike, arkitektura e mahnitshme, vargmalet malore dhe ajri i pastër do të zënë gjithë kohën tuaj në këtë vend. Pra, po, është më mirë të marrësh me qira një makinë në Tbilisi.

Kuzhina gjeorgjiane është një arsye për një artikull të veçantë. Por një gjë mund të thuhet me siguri - do të jeni të lumtur që keni përfunduar këtu. Pjatat e shijshme, ushqimet ekstravagante dhe pijet e nxehta alkoolike janë një arsye për të vizituar një numër të madh restorantesh. Për fat të mirë, ato nuk janë të shtrenjta.

Gjithashtu, gjithmonë mund të merrni me qira një makinë në aeroportin e Tbilisit. Kjo ju çliron nga nevoja për të kërkuar një transferim në hotel sepse do të mbërrini vetë.

Çfarë makinash mund të merren me qira në Tbilisi?

Të vozitësh në rrugë të ngushta, të udhëtosh në male ose udhëtime ndërqytetëse është një sfidë për automjete të ndryshme. Një mjet mund të jetë i mirë për një detyrë, por krejtësisht i padobishëm për një tjetër. Prandaj, duhet të dini detyrën tuaj dhe planin tuaj për të zgjedhur me sukses një model.

Makina me qira në Tbilisi: cilat lloje trupash janë më të mira për të zgjedhur?

 1. Makina ekonomike. Kompaktësia është karakteristika më e mirë për një udhëtim të qetë nëpër qytet.
 2. I konvertueshëm. Të kesh një çati të konvertueshme mund t'ju japë më shumë momente dhe emocione romantike në udhëtimin tuaj.
 3. SUV. Ju mund të zgjidhni detyrat për përbindëshin me të gjitha rrotat sepse ka male afër.
 4. Sedan. Pak e shtrenjtë, por më e lartë se automjetet e vogla në komoditet dhe rehati.

Gjetja e makinave me qira të lira në Tbilisi do të jetë e lehtë kur të kërkoni për klasën ekonomike. Hatchbacks dhe coupes janë llojet më të njohura të trupit në Gjeorgji.

Çmimi me qira në Tbilisi

Një përzgjedhje e madhe e modeleve të automjeteve vjen me më pak tendosje në buxhetin tuaj. Nga makinat hatchback të lirë te SUV-të luksoze, gjithmonë mund të gjeni diçka për udhëtimin më të mirë. Rent a car Tbilisi Çmimi është një nga arsyet pse ju duhet të merrni çelësat në udhëtimin tuaj në Gjeorgji.

Për ta bërë shumën në çek më të këndshme, mbani parasysh rregullat e mëposhtme:

 • Mos nxitoni të kontaktoni agjencitë lokale, sepse disa njerëz hasin probleme. Më shumë detaje janë në seksionin "Rent a Car Tbilisi Reviews".
 • Vera nuk është koha më e mirë për zbritje
 • CDW mund të jetë më e shtrenjtë se në Evropë
 • Makina me qira për 1 ditë është një mënyrë e mirë për të testuar automjetin e dëshiruar
 • Punoni vetëm me një kompani të besuar me qira.

Gjithçka mund të thjeshtohet. Rezervoni tani dhe nuk do t'ju duhet të kërkoni alternativa dhe oferta më të mira në treg në Gjeorgji.

Krahaso çmimin:

Klasa e makinave Çmimi i qirasë
Makina ekonomike 20-40 €/ditë
Makina standarde 30-50 €/ditë
SUV 40-70 €/ditë
I konvertueshëm 50-200 €/ditë
Makina premium 100-200 €/ditë

Grafiku i kostos mesatare vjetore të marrjes me qira të makinës në Tbilisi

Grafiku tregon koston mesatare të marrjes me qira të makinës në Tbilisi në ditë. Ky çmim është llogaritur në bazë të një historie tre-vjeçare të rezervimeve për të gjitha klasat e makinave.

36 €
JAN
35 €
FEB
38 €
MAR
42 €
APR
47 €
MAY
45 €
JUN
44 €
JUL
46 €
AUG
39 €
SEP
36 €
OCT
34 €
NOV
35 €
DEC

Opsionet e disponueshme të makinave me qira në Tbilisi

Sa më shpesh të merrni me qira çelësat, aq më shpejt do të përballeni me problemin e zgjedhjes së opsioneve të përshtatshme shtesë. Një përzgjedhje e madhe dhe çmime të arsyeshme të shtesave mund të përmirësojnë ndjeshëm përvojën e udhëtimit, por nuk ka nevojë të nxitoni.

Shofer shtesë, Plot në të plotë, Navigacion, Wi-Fi, sedilja për fëmijë dhe paketa e sigurisë janë opsionet që preferojnë turistët në Gjeorgji. Gjithçka është si në Evropë ose Amerikë.

Pa depozitë, pagesa me para në dorë, anulim falas, kartë krediti dhe marrja me qira e makinave në aeroportin e Tbilisit janë shtesa që mund të përfshihen automatikisht në porosinë tuaj. Prandaj, kontrolloni disponueshmërinë në faqen e internetit ose merrni informacion nga menaxheri i kompanisë.

Çfarë kompanish me qira operojnë në Tbilisi?

Ace, Greenmotion, Europcar, Naniko, Avis, Budget dhe Alamo janë të gjitha kompani të gatshme të rezervojnë një automjet për ju. Duke pasur përvojë të patëmetë në tregun gjeorgjian, marrja me qira e një makine në Tbilisi me një nga këto agjenci nuk garanton asnjë problem. Apo ka metoda alternative?

Kryeqyteti është shtëpia e shumë kompanive lokale me qira dhe pronarëve individualë. Politika e tyre e çmimeve është shumë më e këndshme, por ata nuk mund të mburren me modele të mira, të pastra dhe të reja makinash.

A ia vlen të rrezikosh pushimet? Sigurisht që jo. Një dollar i kursyer mund të shkatërrojë plotësisht kohën tuaj ose të kthehet në një shpenzim të madh financiar.

Rent a car Tbilisi komente

Makina me qira Tbilisi përmban një numër të madh deklaratash negative dhe pozitive nga turistë me përvojë. Për të strukturuar deklaratat e njerëzve të tjerë, ne do të shohim të mirat dhe të këqijat.

Të mirat:

 • Zgjedhje e mirë e modeleve edhe në sezonin e lartë
 • Disa opsione shtesë mund të merren falas
 • Ushqim i shijshëm për shoferin dhe benzinë e pastër për automjetin
 • Çmime të arsyeshme dhe gjendje të mirë teknike
 • Shumë marka ndërkombëtare.

Kundër:

 • Komisionet e fshehura janë të zakonshme
 • Nuk ofrohet gjithmonë një makinë me qira afatshkurtër ose afatgjatë
 • Segmenti premium është më i shtrenjtë se ai evropian
 • Pijet alkoolike nuk janë lëngu më i mirë për një shofer.

Ne besojmë se do të ndani përvojën tuaj me ne dhe do të jetë jashtëzakonisht pozitive.

Çfarë dokumentesh nevojiten për të marrë me qira një makinë në Tbilisi?

Shumica e ofertave në treg kërkojnë vetëm pasaportë dhe patentë shofer. Disa kompani mund të kërkojnë një Leje Ndërkombëtare të Shoferit, kështu që së pari pyesni menaxherin.

Marrja e makinave me qira në Tbilisi është një mënyrë e thjeshtë dhe e lirë për të udhëtuar. Rezervoni tani dhe do të merrni automatikisht një kupon zbritjeje dhe konfirmim rezervimi për udhëtimin tuaj në Gjeorgji.

Informacione për makinat me qira në Tbilisi

Vendndodhjet Tbilisi Gjeorgjia, Aeroporti Ndërkombëtar i Tbilisi
Llojet e makinave Makina kompakte, mini-makinë, Makinë ekonomike, Sedan, SUV, luksoze, minibus (minibus), makinë sportive, standarde, ekzotike, makinë elektrike, e konvertueshme, crossover, skuter, biçikletë, motoçikletë, motoçikletë
Mënyrat e pagesës Paratë e gatshme, Kartat e kreditit, Kartat e Debitit, Visa, Mastercard
Kompanitë e makinave me qira Avis, Alamo, Budget, Hertz, Sixt, Enterprise, Localrent, Rentalcars, Europcar, Budget, National, Thrifty, Skyscanner, Naniko
Opsionet Qira pa depozitë (pa depozitë), Transmision automatik, Karrige për fëmijë, Sigurim, CDW, Anulim falas, Kilometra e pakufizuar, Shofer i dytë në kontratë, Karton jeshil (Tarifa ndërkufitare), Rezervim online, Transfertë, Garanci e ulët çmimi

Makinë me qira të lirë në aeroportin Tbilisi

Nëse jeni duke vizituar Tbilisi, mund të merrni me qira një makinë nga kompanitë ndërkombëtare të makinave me qira, zyrat e të cilave ndodhen në aeroport.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tbilisit (TBS)

MX97+RV6, Tbilisi, Georgia

Pyetje të shpeshta rreth marrjes me qira të një makine në Tbilisi

Kërkesat për shoferin kur merrni me qira një makinë në Tbilisi?
Shoferi duhet të jetë mbi 22 vjeç dhe të ketë të paktën 2 vjet përvojë drejtimi. Disa kompani që japin me qira një makinë për shoferët mbi 23 vjeç
Cilat dokumente nevojiten për të marrë me qira një makinë në Tbilisi?
Për të nënshkruar një marrëveshje me qira të makinave ju nevojiten: një pasaportë, një patentë shoferi dhe një kartë krediti në emrin tuaj.
A mund të marr me qira një makinë në Tbilisi pa depozitë?
Shumë kompani me qira kërkojnë një depozitë kur marrin me qira një makinë. Por në Gjeorgji ka kompani me qira që ofrojnë të marrin me qira një makinë në Tbilisi pa një depozitë.